Preskocit navigáciu


VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Január 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Príprava príslušníkov OS SR do operácie Resolute Support v Afganistane


Príprava príslušníkov OS SR do operácie Resolute Support v Afganistane
Vybraní príslušníci OS SR predurčení na pozície do operácie Resolute Support Afganistan absolvovali v dňoch 27. júna - 8. júla 2016 výcvik vo Výcvikovej jednotke vojenských misií (VJVM) Práporu výcviku v Martine, ktorý bol súčasťou národnej prípravy pred nasadením do tejto operácie.
 Výcvik bol vykonaný pre príslušníkov určených na pôsobenie vo funkciách deklarovaného príspevku DCM-C (Deployable Communication Module - Charlie), úlohou ktorého je poskytovanie podpory služieb komunikačných a informačných systémov v rámci veliteľstva operácie RS a príslušníkov VP predurčených do IMP (International Military Police).
Prvá časť výcviku obsahovala bloky prednášok, počas ktorých sa cvičiaci oboznámili s kľúčovými informáciami z priestoru operácie, historickým pozadím konfliktu a kultúrnym povedomím. Ďalšími kľúčovými oblasťami, ktoré boli zahrnuté do výcviku v rámci prednášok boli problematiky improvizovaných výbušných systémov (IED - Improvised Explosive Device), ktoré sú stále najväčšou hrozbou v Afganistane, opatrenia proti povstaniu (COIN - Counter Insurgency), mínová bezpečnosť, zdravotná príprava a zdravotné riziká v priestore nasadenia, pravidlá nasadenia a mnohé iné. Pozornosť bola zameraná aj na jazykovú prípravu a komunikačné schopnosti v anglickom jazyku.
V druhom záverečnom týždni výcviku cvičiaci absolvovali praktické zamestnania, či už v areáli kasární alebo v priestoroch posádkového cvičiska Sučany (PC Sučany). Tie zahrňovali zamestnania zamerané na všeobecné zručnosti, ktoré sú nevyhnutné pre plnenie úloh v operácii MKM a činnosť počas konvojov.
Podporiť koaličné sily v Afganistane sú pripravení ďalší príslušníci OS SR, ktorých čaká neľahká úloha, a preto bude potrebné novozískané poznatky a vedomosti využívať v ďalších fázach prípravy ako aj počas ich samotného nasadenia.

Príprava príslušníkov OS SR do operácie Resolute Support v AfganistanePríprava príslušníkov OS SR do operácie Resolute Support v Afganistane

Autor: VJVM , Foto: VJVM - Dátum:
Čítanosť: 433
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share