Preskocit navigáciu

Nástup základného vojenského výcviku v Martine


Nástup základného vojenského výcviku v Martine
Brány Práporu výcviku sa po druhý krát v roku 2015 otvorili 8. apríla pre 185 čakateľov prípravnej štátnej služby, ktorí tu absolvujú základný vojenský výcvik a Kasárne 4. čs. brigády Martin sa im stanú na deväť týždňov domovom. Medzi čakateľmi prípravnej štátnej služby je aj 13 žien.
Po úspešnom absolvovaní všetkých predpísaných prijímacích procedúr a vystrojení potrebným materiálom v Regionálnom stredisku naturálneho odievania Multifunkčnej zásobovacej základne Západ v Nemšovej, boli nováčikovia zaradení do výcvikových čiat, u ktorých okamžite začal výcvik.
Čakatelia absolvujú výcvik zameraný na zvládnutie základných vojenských zručností, ktoré budú preverené na posádkovom cvičisku Sučany počas výcviku v streleckej príprave, ale najmä pri záverečnom cvičení.
Po úspešnom absolvovaní základného vojenského výcviku budú v júni 2015, za prítomnosti rodinných príslušníkov a pozvaných hostí, slávnostne vyradení a nastúpia na prvé predurčené funkcie v kariére profesionálneho vojaka do svojich materských vojenských útvarov.

foto 1foto 1foto 2foto 2foto 2foto 2foto 3

Autor: rtn. Stanislav Héger , Foto: rzvv - Dátum: 09.04.2015
Čítanosť: 6414
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share